Avati Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna restaureeritud õppehoone – „Philosophicum“
26.09.2014Reedel, 23. septembril avati pidulikult Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna vastrestaureeritud õppehoone Jakobi tn 2. 11. sajandisse ulatuva ajalooga vanalinnas paiknev filosoofiateaduskonna campus hakkab nüüd kandma nime ”Philosophicum”.
Õppehoone pidulikul avamistseremoonial osalesid teiste hulgas ka Tartu linnapea Urmas Kruuse, Tartu Ülikoooli rektor Alar Karis, filosoofiateaduskonna dekaan Valter Lang, TÜ emeriitdotsent, keemik ja ajaloolane Tullio Ilomets ning Oma Ehitaja juhatuse liige Kaido Fridolin.
Jakobi 2 õppehoone, brutopinnaga 8628 m2, valmimisega jõudis lõpule filosoofiateaduskonna campuse väljaehitamine, mida on oodatud juba aastaid. ”Nii häid töötingimusi kui nüüd pole filoloogidel, filosoofidel, semiootikutel ja arheoloogidel kunagi varem olnud ning kõigiti rahul peaksid olema ka üliõpilased,“ ütles avamisel filosoofiateaduskonna dekaan Valter Lang.
1939. aastal ehitatud ning rahvasuus ka vana keemiahoonena tuntud ehitis pakkus renoveerijatele omajagu üllatusi ja peamurdmist, ka arheoloogiliste tööde maht osutus oodatust suuremaks. Jakobi tänava alt ja hoone ümbrusest kaevati välja ligi 1000 arheoloogilist leidu, põhiliselt luukered. Leitud terved luustikud talletatakse edasisteks teaduslikeks uuringuteks Jakobi 2 keldris asuvas arheoloogiakogus.
Amhold teostas peaprojekteerijana hoone restaureerimis-rekonstrueerimisprojekti ning kõik kaasnevad uurimistööd. Projekteerimis-uurimistööde koosseisus teostasime eelnevalt arhitektuuri-ajaloolised, insenertehnilised ja keskkonnaalased uuringud ning koostasime projekti arhitektuurse, sisekujunduse, ehituskonstruktiivse ning kõigi inseneriosade (küte, ventilatsioon, jahutus, veevarustus ja kanalisatsioon, drenaaž, elektrisüsteemide tugev- ja nõrkvoolu osa, turva ja valvesüsteemid, automaatika) ehitusprojektid. Samuti koostasime välisvõrkude ja haljastusprojekti, krundi teede ja platside projekti ning teostasime hoone ehitusperioodil autorijärelevalvet.
Projekteerimistöid juhtis AS Amhold projektijuht Jaan Aru, arhitektuurse ja sisekujunduse osa projekti koostas arhitekt Jane Pärnamaa ning KVVK süsteemide projekteerimise eest vastutasid insenerid Jelena Štšetinina ja Märt Falk.
Ehitustööd ja hoone sisustus läksid maksma ca 4,3 miljonit eurot. Hoone projekti ja ehitustööde tellija oli Tartu Ülikool ning ehitustööde peatöövõtja AS Oma Ehitaja.
- 02.02.2025 Valmis Lindab ASi fiiberlasertehnoloogial põhinev tootmisüksus
- 03.04.2024 Valmis tootmishoone eskiisprojekt Rae valda.
- 03.02.2024 Algasid Lindab AS komplekteerimis- ja tootmiskompleksi bürookorpuse kliimasüsteemide rekonstrueerimistööd
- 02.02.2024 Rae vallas valmis tootmise ja komplekteerimise kompleksi hoone ning rajatiste eelprojekt
- 18.01.2024 Valmis individuaalelamu kandetarindite tugevdamise ehitusprojekt Peeter Suure militaarse tunneli varingu ohu tõttu.
- 28.12.2023 UNESCAP Bangkoki linnaku turvarajatiste rekonstrueerimistööd anti ekspluatatsiooni
- 14.12.2023 Valmis 12-korruselise büroohoone tehniliste süsteemide rekonstrueerimise projekt
- 02.11.2021 Lehmja külla kavandatava logistikahoone eskiisprojekt on valmis
- 12.07.2021 Pärnus Savi tn 32 rajatava logistikahoone projekt sai ehitusloa
- 16.12.2020 Valmisid ASi Lindab tootmis- ja logistikakompleksi IV, V ja VI ehitusjärgu hooned ja rajatised
Arhiiv